ГоловнаМій профільВихід


Персональний сайт провідного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді та спорту
Хмелівської сільської ради Роменського району Сумської області
Г а р ц а р і к    К а т е р и н и   В о л о д и м и р і в н и       

Меню сайту

Категорії розділу
Виступи [3]
Діагностичні матеріали [12]
Тренінгові заняття [4]
Корекційні програми [3]
Години спілкування [6]
Пам'ятки та поради [3]
Робота з вчителями [5]
Робота з батьками [16]
Відеоматеріали [16]
Матеріали для стінгазет [5]
Акції, тижні [12]
Діти з особ.освіт.потребами [6]
Зразки документів [4]
Різне [26]

Міні-чат

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Файли » Робота з батьками

Батьки і діти: проблеми виховання (відео+виступ+презентація)
16.11.2014, 03:01

Архів містить: презентацію, відеоролик та авторську статтю.

Батьки і діти: проблеми виховання

А чи знаємо мисвоїх дітей? Улюблену музику, колір, одяг, марку машини та пору року? Чому вони товаришують з тим, а не іншим? Чому вони вважають, що ми не розуміємо їх і взагалі не в змозі це зробити?А тому що за результати досліджень вихованням своїх дітей батьки займаються 8-10 хвилин на добу. Давайте замислимося над цією проблемою.

В сучасному швидкоплинному сьогоденні проблеми виховання молоді постають, як ніколи гостро.

Значно «помолодшали» такі негативні явища суспільства,  як алкоголізм, наркоманія, злочинність …. Дедалі частіше перед цими поняттями вживаються слова – дитячий алкоголізм, дитяча наркоманія, дитяча злочинність.

Що ж сприяє такому злету негативних явищ в цілому та зокрема зміні в дитячому сприйманні оточуючого середовища?

Причин багато, але найголовніша – недостатність виховання та уваги з боку сім’ї. А саме прикре те, що це не завжди неблагополучна сім’я, в якій паразитує аморальний спосіб життя і до дітей  батькам немає ніякого діла; не завжди це і малозабезпечена чи багатодітна сім’я, де дітей люблять, але за життєвими проблемами часу вистачає лише на матеріальне забезпечення. Досить часто в забезпеченій родині з одним чи двома дітьми теж бувають свої негаразди.

Іноді можна почути від батьків: «Ми ж йому чи їй – все що можемо! Намагаємося забезпечити всім! Чому ж дитина це зробила?» Обвинувачення дістаються всім – телебаченню, з засиллям жорстоких, цинічних чи розбещених фільмів, поганим друзям, які навчили дитину казна-чого, школі, що недостатньо виховують. І тільки себе батьки не бачать в цій ланці, хоча таку негарну поведінку чи вчинок своєї дитини започаткували або недогледіли саме вони:

  1. Син чи донька попри свій юний вік не проти зазирнути в чарку? А згадайте, з якого віку ви дозволили своєму нащадку сидіти за «дорослим» столом, де чокаються келихами, випивають – і всім гарно та весело.
  2. Донька чи син аж занадто велику увагу приділяє протилежній статі, запізно приходить додому і ви побоюєтеся чи не станете бабусею чи дідусем? А згадайте, як часто ви розмовляли «на ці теми» з своєю дитиною, пояснювали, що кохання і секс – зовсім різні речі, але можуть привести до появи малюка.
  3. Підозрюєте, що син чи дочка палить «травичку» чи вживає інші наркотики?  А чи розповідали ви, які нещасні ці юнаки та дівчата добровільно відмовились від життя, кохання, цього прекрасного світу, бо наркотики все це забирають.

Ні безліч яскравих розвиваючих іграшок, ні вихователька чи вчитель не замінять дитині маму й тата. Згадайте, адже для маленького синочка чи донечки ви були і найкрасивіші, і найкращі, і найрідніші! І в своїх дитячих розмовах вони з гордістю говорили: «А моя мама… А мій тато …» Вас обіймали теплі маленькі рученята і шепотіли … я тебе дуже люблю! …

Збережіть для себе ту дитячу захопленість вами, любов своєї дитини! Адже для цього потрібно просто не відштовхувати від себе доньку чи сина словами: «Піди займись чим-небудь, бо мені ніколи» або «Подивись телевізор чи піди пограйся».А школяра взагалі завжди можна відправити уроки повчити.От і відвикає дитина від вас, а ви від неї.

Тому хочу навести декілька порад, щоб ваші відносини з дітьми зміцнювалися і були дружніми в теплими.

1. Намагайтеся кожного дня хоча б годину проводити з дітьми.

2. Під час спілкування «забувайте», що ви старші і все знаєте краще – іноді нам, дорослим, дуже корисно на деякий час зануритися в дитячий світ і подивитись на нього очима своєї дитини.

3. Не вимагайте виконання ваших вимог. Іноді достатньо попроситидопомогти вам і пояснити,що вам буде приємно, якщо дитина це виконає.

4. У вирішенні сімейних проблем не поділяйтесь на дорослих і дітей – ви одна родина і ви в змозі вирішити разом спільні проблеми – чи то придбання велосипеда, чи навіть холодильника.

5. Збирайтеся за сімейним столом на обід чи вечерю, чи просто чаювання хоча б раз – два на тиждень і нехай кожен з вас розповість про щось цікаве, що сталося з ним протягом тижня

6. Поважайте висловлену думку своєї дитини, вона йде від душі, розуму і серця і навіть якщо видасться вам кумедною – не показуйте цього.

7. Частіше подорожуйте разом – хай це буде річка, ліс чи інше місто, фотографуйтеся, діліться враженнями.

Можна багато говорити, але головне – любіть і поважайте своїх дітей, поводьтеся з ними так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами, приділяйте якомога більше часу замість комп’ютера і телевізора.

Адже діти – це найголовніша цінність у житті. В них наше продовження. І в наших силах виростити і виховати їх гарними людьми. І вони віддячать вам своєю повагою та любов’ю.

Категорія: Робота з батьками | Додав: Veter5675
Переглядів: 1453 | Завантажень: 45
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний хостинг uCoz